لوله پلی اتیلن در قزوین

شرکت ابیاران صنعت تولید کننده انواع لوله های پلی اتیلن PE100,PE80 و اماده خدمات مشاوره و فروش به صورت عده می باشد (در تمامی سایز ها).
لوله PE و HDPE
PE100 نسل سوم لولهPE (پلی اتیلن)است.
این نوع لوله سه ویژگی اصلی دارد:

حداقل مقاومت مورد نیاز (MRS) - این نوع ویژگی مقاومت طولانی در برابر مرور زمان و مقاومت در برابرفرسایش را فراهم می کند.
مقاومت در برابر شکستگی یا ترک خوردگی  (ک یه فشار مداوم در برابر فشار اب یا سرما ک باعث ترک خوردگی میشود)
مقاومت سریع در برابر ترک خوردگی.
نصب لوله PE100 آسان است زیرا: سبک ، انعطاف پذیر ، بدون خوردگی است و دارای ماندگاری حداکثر 100 ساله است. می توان با استفاده از همجوشی لب به لب یا الکتروفیوژن ان را اتصال داد تا شبکه فشار بدون نشتی برای گاز یا آب ایجاد شود. برای برنامه های بدون ترانشه از همجوشی لب به لب بیشتر استفاده می شود زیرا این امر باعث ایجاد نمای خارجی صاف و بدون برجستگی می شود که ممکن است در کشیدن لوله به داخل زمین با برامدگی مواجه نشوید.

خصوصیات لوله (پلی اتیلن) PE & HDPE PE100
حداقل مقاومت مورد نیاز (MRS): 10.0 MPa (1450 psi)
فشار طراحی هیدرواستاتیک (HDB) فشار: 1600 psi (11 MPa)
مقاومت فشاری مجاز: 7.93 مگاپاسکال
مقاومت کششی در عملکرد: 23 مگاپاسکال
طول در شکست:> 600٪
مدول الاستیسیته (50 سال): 200 مگاپاسکال
مدول خمشی: 1000 مگاپاسکال
نسبت پواسون: 0.45
انبساط حرارتی م -ثر: 1.3 10 10-4 درجه سانتیگراد-1
عوامل اصطکاکی:

Colebrook-White: 0.00152 میلی متر
هازن ویلیامز: 150-155
نیروی انسانی: 0.009 (آب) ؛ 0.010 (فاضلاب)
مقاومت در برابر دما لوله PE
خصوصیات لوله PE100 در دمای استاندارد 20 درجه سانتیگراد یا 23 درجه سانتیگراد است. این خصوصیات می توانند به طور قابل توجهی تحت تأثیر دما قرار بگیرند ، بنابراین در دمای بالاتر خصوصیات از جمله MRS کاهش می یابد. در دماهای بالاتر ممکن است لازم باشد ویژگی کاهش بر MRS و در نتیجه MOP اعمال شود. بعضی از کدها و استانداردها عوامل کاهش هستند که باید اعمال شوند را تعریف می کنند.( به عنوان مثال AWWA C901 و C906). در غیر این صورت فاکتورهای استاندارد کاهش وجود دارد که می تواند در طراحی استفاده شود. ISO13761: 1996 از عوامل کاهشی  برای اعمال در MOP در دماهای بالاتر تعریف می کند. اینها در زیر نشان داده شده است.

دما ° C 20 25 30 35 40
عامل کاهش فشار 1.00 0.93 0.87 0.80 0.74

در ایالات متحده آمریکا ، کتابچه راهنمای پلاستیک لوله های پلاستیکی جدول A.2 شامل فاکتورهای کاهشی زیر است. همبستگی با فاکتورهای ISO مشخص است.

طرح. ISO13761: 1996 عوامل کاهشی را برای اعمال در MOP در دماهای بالاتر تعریف می کند. اینها در زیر نشان داده شده است.


دما ° F (° C) 73 (32) 80 (27) 90 (32) 100 (38)
فاکتور کاهش فشار 1.00 0.94 0.86 0.78

مقاومت در برابر فرسایش
این یک فاکتور در شبکه فاضلاب  / نیروگاهی است که در آن مواد جامد حمل شده با آب وجود دارد و توالی های عملکرد پمپ می تواند منجر به سایش مواد جامد در امتداد لوله وارونه شود. PE100 دارای بهترین مقاومت در برابر فرسایش از مواد لوله فشار فشار استفاده می شود. این در شکل زیر نشان داده شده است.
میزان سایش به زاویه برخورد و نوع مواد ساییده شده بستگی دارد. در زاویه های برخورد 90 درجه (ساییدگی در برابر ضربه) ، میزان سایش فرسایش در مواد شکننده بالاترین و در مواد شکل پذیر کمتر خواهد بود. در مواد شکل پذیر ، ذرات مانع کننده مکرر از نظر پلاستیکی سطح را تغییر شکل می دهند تا بقایای سایش ایجاد شود. با مواد شکننده ، نفوذ باعث می شود ذرات مواد به دلیل باقی مانده سایش شکسته شوند. مواد شکننده در شرایط فرسایش در برابر ضربه ، مقاومت کمتری نسبت به مواد شکل پذیر دارند. در زاویه کم برخورد (فرسایش سایشی) ، عکس این است. مواد سخت تر در برابر عمل شخم زدن یا شخم زدن جریان ذرات ساینده بهتر مقاومت می کنند. بین سختی و مقاومت نهایی ماده یک رابطه تقریبی وجود دارد. با افزایش مقاومت / سختی مواد لوله کشی ، میزان سایش ساینده کاهش می یابد. برای مقاومت در برابر سایش ، سیستم لوله کشی باید سخت تر از ماده منتقل شده باشد. میزان سایش مواد مختلف لوله کشی اغلب مشابه است ، به شرطی که سختی آنها از دوغاب بیشتر باشد ، بنابراین انتخاب یک ماده لوله بسیار سخت تر از مواد منتقل شده هیچ مزیت سایشی ندارد و به طور معمول هزینه بیشتری دارد. برعکس ، وقتی ماده معدنی سخت تر از لوله است ، افزایش ناگهانی و شیب دار میزان سایش ساینده وجود دارد. انواع متفاوتی از سایش وجود دارد که در یک سیستم لوله کشی معمولی تجربه می شود. بخشهای مستقیم معمولاً فرسایش سایشی را تجربه می کنند. انتقال اندازه و تغییرات جهت ، هم فرسایش سایشی و هم سایشی ضربه را تجربه می کنند و باید با توجه به این نکته طراحی شوند. موج و خستگی در حال بارگیری است فرآیند طراحی برای بارگذاری بیش از حد و خستگی لوله PE100 انواع لوله های PE100 علاوه بر لوله PE100 معمولی ، انواع مختلفی نیز وجود دارد که برای کاربردهای خاص تولید شده اند.
PE100 RC RC مقاومت در برابر ترک خوردگی را نشان می دهد. PE100 RC رزینی است که در عین حفظ MRS و مقاومت سریع در برابر انتشار ترک مانند PE100 معمولی ، مقاومت در برابر ترک خوردگی در برابر فشار افزایش می یابد. برای استفاده در شرایط شدیدتر در نظر گرفته شده و مخصوصاً برای روشهای بدون سنگر مناسب است. در اروپا تقریباً 25٪ از کاربرد PE100 در برنامه های بدون ترانشه ، هم نصب و هم توانبخشی جدید ، PE100 مواد است. مواد Bimodal PE 100 با مقاومت زیاد در برابر انتشار آهسته و سریع ترک ، به عنوان جدول PAS طبقه بندی شده است (مشخصات موجود در دسترس عموم) 1075 - لوله های ساخته شده از پلی اتیلن برای روش های نصب جایگزین: ابعاد ، الزامات فنی و آزمایش. در PAS 1075 ، که مکملی برای استانداردها و دستورالعمل های موجود است ، سه نوع مختلف لوله RC وجود دارد: نوع 1: لوله های دیواری جامد تک لایه ساخته شده از PE 100 RC نوع 2: لوله هایی با لایه های محافظتی ابعاد یکپارچه PE 100 RC نوع 3: لوله هایی با ابعاد مطابق با DIN 8074 / ISO 4065 با پوشش محافظ خارجی. لوله داخلی ساخته شده از PE 100 RC. به طور کلی انواع 1 و 2 برای کاربردهای ترانشه باز که در آن از ملافه ماسه ای استفاده نمی شود ، استفاده می شود. نوع 3 بیشتر برای کاربردهای بدون ترانشه استفاده می شود. PE100 RT RT مقاومت در برابر دما را نشان می دهد. PE100 RT رزینی است که در عین حفظ خواص مکانیکی PE100 معمولی ، مقاومت بیشتری در برابر دماهای بالاتر دارد. این برای مواردی استفاده می شود که دمای محیط یا مایع به طور مداوم بالاتر از 50 درجه سانتیگراد باشد. این ماده بیشتر در آب گرم و کاربردهای صنعتی و نسبتاً بندرت در شبکه های آب و گاز مدفون استفاده می شود. اما در مناطق و برنامه های گرم خاص ممکن است لازم باشد. لوله PE مانع گازها و مایعات خاصی می توانند از طریق PE نفوذ کنند. بنابراین هنگامی که لوله PE100 در زمین آلوده قرار می گیرد و باید مایع موجود در لوله از آلودگی محافظت شود ، به عنوان مثال هنگام حمل آب آشامیدنی ، یک لوله مانع لازم است. لوله مانع با لایه مانعی که بین لایه های PE100 قرار دارد ، خارج می شود. لایه مانع معمولاً یک فویل آلومینیومی است اما ممکن است یک پلیمر خاص مانند EVOH نیز باشد.
لوله PE روکش دار لوله PE100 پوشش داده شده دارای یک لایه بیرونی سخت تر و اکسترود شده معمولاً از پلی پروپیلن است تا از PE100 خود در شرایط سخت تر نصب محافظت کند. به خصوص برای تکنیک های بدون ترانشه مانند حفاری جهت دار و ترکیدگی لوله که ممکن است در هنگام نصب خطر آسیب به لوله وجود داشته باشد بسیار مناسب است. در بعضی از لوله های PE100 پوشش داده شده ، مانند ProFuse ، لایه خارجی قابل انعطاف است تا امکان اتصال مستقیم اتصالات الکتروفیوژن به PE را فراهم کند. این لایه قابل لایه برداری از مزایای اضافی تمیز نگه داشتن سطح PE برای الکتروفیوژن برخوردار است. لوله های PE100 RC روکش دار معمولاً لوله های نوع 3 تحت PAS1075 هستند. RADIUS SYSTEMS حسن نیت ارائه می دهد تصویر: RADIUS SYSTEMS لوله های PE100 روکش دار توسط چندین تولید کننده ساخته شده است. به عنوان مثال: Radius Systems: ProFuse Egeplast GmbH: SLM Pipelife: لوله مقاوم سایر لوله های PE اکسترود شده اکستروژن همزمان PE100 امکان تولید چندین نوع لوله اضافی را فراهم می کند ، که اغلب دارای چندین لایه با عملکرد متفاوت هستند. اینها شامل پوشش های داخلی ، پوشش های داخلی و خارجی و لایه ها یا نوارهای رسانا برای نظارت بر نشت یا تشخیص لوله است. لوله های دارای لایه ها یا نوارهای تشخیص در نصب بدون ترانشه کاربرد خاصی دارند زیرا روش هایی مانند حفاری جهت دار اجازه نمی دهد نوارهای نشانگر هشدار دهنده در بالای لوله دفن شوند. چندین تولید کننده لوله های چند لایه خاص PE100 دارند و می توانند اطلاعات بیشتری را ارائه دهند.

 


فهرست
09128334186کلیک کنید